logo
niedziela, 19 września, 2021
logo

AvaTrade – recenzja brokera

avatrade logoAvaTrade to nazwa handlowa jednego z najdłużej działających brokerów na rynku europejskim. AVA Trade EU Ltd podlega pod nadzór Centralnego Banku Irlandii, natomiast AVA Trade Ltd jest nadzorowany przez Komisję ds. Usług Finansowych Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Oprócz tego broker podlega pod regulatorów z Japonii, RPA czy też Australii. AvaTrade działa w modelu Maket Maker, co oznacza, że tworzy wewnętrzny rynek transakcyjny.

FirmaAVA Trade EU Ltd
KrajIrlandia
Rok powstania2006
Strona wwwwww.avatrade.pl
Typ brokeraMM (Market Maker)
Minimalny depozyt100 $
Wpłaty/Wypłatyprzelewy bankowe, karty kredytowe, płatności internetowe
Minimalna pozycja0,01 lota
Dźwignia1:30
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
PlatformyMetaTrader 4, MetaTrader 5,
AvaOptions, AvaTradeGO, DupliTrade
Regulacje/LicencjeCBI, FSC, ASIC, FSCA, FSA
SupportPolski 24/5
Instrumentyponad 1250
Konto DEMOTAK
Załóż konto
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami obciążonymi wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy na skutek stosowania dźwigni finansowej. 71% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze, obracając kontraktami CFD za pośrednictwem tego usługodawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty swoich pieniędzy

Oferta

Mocną stroną AvaTrade z pewnością jest szeroka oferta. Broker daje możliwość inwestowania w instrumenty takie jak CFD na akcje, indeksy, metale szlachetne, obligacje, kryptowaluty i waluty. Oprócz tego, w jego ofercie znajdują się opcje i różnego rodzaju fundusze. Jeśli chodzi o pary walutowe, tych u brokera jest aż kilkadziesiąt.

Rachunek maklerski

Na AvaTrade można założyć dwa typy rachunków: rzeczywisty lub demonstracyjny. W przypadku tego pierwszego, warunki handlu zależą od regulatora. Innymi słowy, od tego pod który podmiot podlega konto, zależy to do jakich instrumentów dostęp ma trader, a także z jakich może korzystać banków. Co istotne, na rynku europejskim AvaTrade oferuje oddzielne rachunki dla klientów detalicznych i profesjonalnych, dla większego bezpieczeństwa oczywiście.

Udostępniane platformy

Osoby zainteresowanie ofertą AvaTrade mogą założyć rachunek na jednej z kilku proponowanych przez brokera platform. Najpopularniejsze z nich to MetaTrader 4 i MetaTrader 5, które są dostępne zarówno w wersji stacjonarnej, jak i na urządzenia mobilne. Oprócz MT4 i MT5, w ofercie brokera znajduje się platforma przeglądarkowa WebTrader oraz aplikacja AvaTradeGO.

Broker oferuje również dostęp do platformy obrotu społecznościowego DupliTrade oraz możliwość integracji z ZuluTrade.

Wsparcie doradców

Ogromną zaletą AvaTrade z pewnością jest support. Na tronie brokera podany jest numer telefonu dedykowany specjalnie dla klientów z Polski. Oczywiście traderzy mogą kontaktować się z doradcami brokera także poprzez czat na żywo i mailowo.

Szkolenia

Na pochwały zasługuje także oferta edukacyjna. AvaTrade na swojej stronie www zamieszcza artykuły, z których początkujący traderzy mogą dowiedzieć się więcej na temat podstaw inwestowania. Oprócz tego broker przygotował dla swoich klientów e-booki i materiały edukacyjne w formie video. Szczególnie przydatne dla traderów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia, są tutoriale. Oprócz wiedzy teoretycznej, inwestor musi mieć wiedzę praktyczną, dlatego też AvaTrade daje możliwość założenia rachunku demonstracyjnego.

Jak założyć konto na AvaTrade?

Konto na AvaTrade najłatwiej założyć poprzez stronę internetową brokera. Podczas rejestracji warto pamiętać, że handel można rozpocząć dopiero po wpłacie depozytu minimalnego. AvaTrade zezwala na dokonywanie wpłat przelewem bankowym, za pomocą karty kredytowej i debetowej oraz poprzez płatności internetowe, co ważne wszystkie wymienione opcje wpłaty są darmowe. Tutaj warto wspomnieć, w przypadku osiągnięcia zysku pierwsze 200% depozytu można wypłacić tylko i wyłącznie tą metodą, jaką został on wpłacony.

AvaTrade – opinie

Opinie jakie można przeczytać w sieci w związku z działaniem AvaTrade są podzielone. Znaczna część traderów ceni współprace z brokerem za niskie koszty transakcyjne. Niemniej jednak, wielu jego klientów zwraca uwagę na dość nachalny kontakt ze strony doradców.

O jakości usług świadczonych przez AvaTrade świadczą zdobyte wyróżnienia. „The European” w latach 2014-2020 przyznał mu tytuły takie jak: „Najlepszy Broker Forex”, „Usługodawca roku w zakresie obrotu kontraktami CFD na Bitcoina” oraz „Najlepszy Program Afiliacyjny”

Zalety

Jak już wspomnieliśmy, klienci AvaTrade mogą liczyć na konkurencyjnie niskie spready. Co jeszcze zachęca do skorzystania z usług brokera?

  • Dostęp do popularnych platform handlowych,
  • program kompensacyjny ICCL,
  • możliwość stosowana handlu automatycznego,
  • dostęp do kalendarza makroekonomicznego i kalkulatora,
  • polski support.

Wady

Podobnie jak innym brokerom działającym w modelu MM, w Internecie możemy odnaleźć kilka opinii zarzucających AvaTrade działanie na niekorzyść klientów. Tak zwany Market Makerzy są przeciwną stroną transakcji, tym samym więc rywalizują z traderami o zyski. Im więcej funduszy straci klient tym więcej zarobi broker. Z drugiej zaś strony warto pamiętać, że to właśnie brokerzy MM, a w tym AvaTrade, oferują dość korzystne spready czym mogą zachęcać do założenia konta swoich nowych klientów.

Sprawdź ofertę na www.avatrade.pl

Kliknij aby ocenić wpis
[Głosy: 3 Średnia: 5]
Ranking brokerów 2021
etoro
Sprawdź ofertęKonto DEMO
xtb logo
Sprawdź ofertęKonto DEMO
plus500 logo
Sprawdź ofertęKonto DEMO
icmarkets logo
Sprawdź ofertęKonto DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. Od 67% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

plus500

binance

XTB